NLK 2016

I Edycja No Limit Kasprowy
Hala Goryczkowa 19 marca 2016 roku

Organizatorzy: PKL i No Limit
Ekipa techniczna - Krzysztof Całka, Wojciech Gajewski

start ok. 1850 m n.p.m.
meta ok. 1400 m n.p.m.
liczba bramek 53
trasa z homologacją FIS

I Edycja No Limit Kasprowy
Hala Goryczkowa 19 marca 2016 roku

Organizatorzy: PKL i No Limit
Ekipa techniczna - Krzysztof Całka, Wojciech Gajewski

start ok. 1850 m n.p.m.
meta ok. 1400 m n.p.m.
liczba bramek 53
trasa z homologacją FIS

Trasa zawodów zaczynała się ciasnym i „technicznym” slalomem gigantem, po którym jechało równocześnie dwóch zawodników na dwóch równoległych torach. W dalszej części Kotła Goryczkowego trasa przechodziła w „wypuszczony” slalom gigant, następnie były elementy super giganta i zjazdu (mulda do skoku). Ostatni etap to klasyczny slalom gigant z dojazdem do mety na wysokości odjazdu do wyciągu krzesełkowego. Trasa z wykorzystaniem różnorodnego ukształtowania terenu wymagała dużej sprawności fizycznej i  odwagi, szczególnie gdy na trasie jechało blisko siebie dwóch zawodników.

Wystartowało 178 zawodników – amatorów i zawodowców a najlepszy czas zawodów uzyskał Andrzej Dziedzic - 1 min. 29,34 sek.

Na trasie ścigała się czołówka polskich alpejczyków startujących obecnie i w przeszłości w Pucharze Świata, Europy i zawodach FIS: Małgorzata Tlałka-Długosz, Anna Berezik, Magdalena Kłusak, Robert Zubek, Michał Kłusak, Paweł Babicki, Andrzej Dziedzic i Wojtek Szczepanik. Swoją obecnością zaszczycił zawody również Bartek Mrozek, który wystartował na mono-ski w kategorii narciarzy niepełnosprawnych. Różnorodność kategorii spowodowała, że uroczystość wręczenia nagród nie miała końca, a każdy zawodnik niezależnie od miejsca otrzymał nagrodę. Były puchary, dyplomy, szampany i cenne nagrody ufundowane przez hojnych sponsorów.

Trasa została przygotowana przez Ekipę PKL - była idealnie wyrównana i utwardzona. Zawody nie przeszkadzały w ruchu turystycznym, wręcz przeciwnie – były dużą atrakcją dla kibiców. Atutem No Limit Kasprowy było nie tylko świetne ustawienie slalomu, ale również zadbanie o zawodników, którzy mieli zagwarantowane śniadanie w restauracji na Kasprowym Wierchu, poczęstunek w Strefie Zawodnika i Kibica w Kuźnicach i całodniowe karnety w promocyjnej cenie.

Magia Świętej Góry sprawiła, że uśmiechy nie schodziły z twarzy wszystkich uczestników. Zawody, które odbywały się w 80-lecie budowy Kolejki na Kasprowy Wierch pięknie nawiązały do tradycji przed- i powojennych zawodów rozgrywanych na stokach Hali Goryczkowej na słynnych trasach FIS 1 i FIS 2.

Tak wielkie zainteresowanie i liczne przybycie zawodników i kibiców to zapowiedź równie ogromnych emocji w kolejnej edycji No Limit Kasprowy 25 marca 2017 roku.